Vyplacení dražby

Dražba nemovitosti

Stali jste se obětí finančních potíží? Strachujete se, že přijdete o Váš dům či byt? Na Vaše bydlení byla prohlášena dražba nemovitosti, která se blíží už za chvíli a exekutor po Vás požaduje tolik peněz, co zkrátka nemáte? V situaci nedobrovolné dražby, je třeba zaplatit dlužnou částku, která vedla k zahájení dražby. V opačném případě tak nedobrovolná dražba se uskuteční a Vy o Vaši nemovitost přijdete, a téměř vždy jen za zlomek její opravdové ceny. U nedobrovolné aukce totiž vyvolávací cena dražené nemovitosti, dosahuje jenom 50% nebo dvě třetiny ceny (záleží na osobě, která draží, jestli se jedná o exekutora nebo soukromou dražbení společnost) vypočítané ve znaleckém odhadu. V řadě případů jsou tyto ceny dále podhodnocené, a v případě, že na nedobrovolnou dražbu přijde málo dražících osob, je možné o nemovitost přijít za peníze menší než je padesát procent její obvyklé ceny. Tato částka pak mnohdy nepokryje ani celkovou výši dluhů a Vy tak kromě toho, že ztratíte bydlení, ale zbytek dluhů Vám zůstane a tyto budete muset také zaplatit. O to se už znovu postará exekutor, který Vám dá blokaci na Vaše výdělky a bude Vám dále ztrpčovat život než z Vás v konečné fázi dlužnou částku nevymůže.

Vyplacení dražby nemovitosti, řešení exekucí

Jestli je již na nemovitost nařízena dražba, není možné ji jakýmkoliv způsobem přepsat na dalšího vlastníka. To, aby převodem neutrpěl ztrátu věřitel, jež na Vás nechal nařídit exekuci. Proces jednání dražby nemovitosti od jejího počátku zabere zhruba dva měsíce. Pokud v této lhůtě nevyrovnáte výši exekucí, můžete úplně na Vaši nemovitost zapomenout. Řešením tedy může být jenom půjčka na dražbu nemovitosti. Prostřednictvím této půjčky lze vyplatit celý dluh. Pak už záleží na dohodě poskytovatele půjčky s povinným, jelikož následujících řešení je několik.

Možnosti řešení dražby nemovitosti

První variantou je vyřízení krátkodobého úvěru s následným refinancováním dlouhodobým úvěrem. Tato varianta v podstatě znamená vyřízení krátkodobého úvěru, ze kterého je zaplacena dražba nemovitosti. Nemovitost tak bude v katastru nemovitostí zase očištěna a umožňuje změnu majitele nemovitosti nebo vložení zástavní smlouvy a poté je mezi poskytovatelem úvěru a klientem dohodnut dlouhodobý úvěr, který může být až 20 let.

Variantou číslo 2 je schválení krátkodobého úvěru, ale z důvodu, že dluh, který je pro úhradu dražby potřeba vyplatit, je pro dlužníka příliš vysoký a zase by se ocitl v bludném kruhu dluhů, je po zaplacení a ukončení dražby sjednán prodej nemovitosti. V rámci prodeje tak klient neprodělá značnou sumu peněz, jako by se stalo, když by dražba nemovitosti proběhla. Z výdělku z prodeje nemovitosti je uhrazen dlužná částka poskytovatele, který dražbu vyplatil a zbývající finance dostane zákazník, takže má možnost začít znovu fungovat s čistým štítem.

Třetí variantou je už hned vyřízení dlouhodobé půjčky, ale takto je to možné uskutečnit jen ve výjimečných případech, z důvodu, že tato varianta je pro poskytovatele úvěru značne riziková.

Samozřejmě bez registru

Kvůli zacílení úvěru je zřejmé, že klient je zapsán v registrech dlužníků, a tedy se jedná o půjčky bez registru. Nejdůležitější je, aby nemovitost zákazníka měla dobrou hodnotu v porovnání s půjčenou částkou. Nyní je možné nabídnout půjčku až do výše osmdesáti procent prodejní ceny nemovitosti.

Parametry půjčky na vyplacení dražby nemovitosti

  • půjčka od 50 tisíc Kč až do 80% hodnoty nemovitosti
  • určení půjčky na vyplacení dražby nemovitosti
  • bez prověřování registru dlužníků
  • žádné ručení 3. osobou není vyžádováno
  • nutnost zástavy nemovitostí
  • vyřízení půjčky online
  • vše platíte až po vyřízení půjčky
  • bezplatné vyřízení odhadu hodnoty domu

Žádost o půjčku na vyplacení dražby nemovitosti

Půjčku na zaplacení dražby si zařídíte hodně lehce. Musíte jen odeslat na této stránce žádost uvedenou v její pravé části, do které vyplníte potřebné informace o Vaší osobě a nemovitosti. Ihned po zpracování Vaší žádosti budete telefonicky kontaktováni a sjednáte si následující postup s naším pracovníkem.

Konsolidace půjček bez ručení nemovitostí

V případě, že zákazník nemá možnost ručení nemovitostí, je poměrně složité provedení klasické konsolidace půjček, protože věřitelé se obávají, že takovou půjčku nemuseli dostat zpět. Našich klientům v tuto chvíli doporučejeme, aby vyzkoušeli institut tzv. oddlužení fyzických osob. Dle insolvenčního zákona se mohou zbavit až 70% veškerých svých dluhů a budou chránění vůči všem věřitelům, exekutorům a vymahačům ochrannou rukou insolvenčního soudu.

 

 


 

 

 

Tato online žádost je určena pro klienty, kteří mohou ručit nemovitostí. V případě, že nemovitost nemáte, klikněte na tento odkaz: oddlužení fyzické osoby